Aktualności

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 

 

5. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

6.Kościół sprzątają :

w Przynotecku :   Rutlkowska Danuta , Nowacka Henryka    

w Gościmiu : Sklarska Elżbietą , Holota Edyta , Timoszyk Emilia

      TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   

15 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

 

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

 

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

4. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Kowalska Halina , Czarniak Sylwia  

w Gościmiu : Dębska Dorota , Chołuj Danuta, Dźwigalska Agnieszka

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

8 kwietnia 2018

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

 

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W sobotę o godz. 11.00 J.E. Ks. Bp. Stefan Regmunt udzieli w naszym kościele Sakramentu Bierzmowania młodzieży z 3 parafii: Stare Kurowo , Nowe Drezdenko i Trzebicz. Młodzież z rodzicami , świadkami gromadzi się o godz. 10.30.

 

4. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

 

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

 

6. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

7.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Wieczór Helena , Wieczór Emilia

w Gościmiu : Jędrzejczak Małgorzata, Ciszyk Anna , Barbara , Kudłaszyk Beata

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest toa nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

 

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

5. Odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

6. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

 

7.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Krysiak Elżbieta, Szymańska Danuta    

w Gościmiu : Sznajder Agnieszka , Buśko Zenobia, Zemsta Agnieszka

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

25 marzec 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, W rękach będziemy nieść nie tylko palmowe gałązki, ale i przygotowane transparenty. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa Ulicami Trzebicza.

2. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o G- 17.00 , T – 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 21.00 Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Pange lingua (Sław języku tajemnicę), za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. parafialnym liturgię rozpoczniemy G -16.30 , T- 18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać Gościm 21.00 Trzebicz 21.30

Wielka Sobota -błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocnych od. 09.00 - 13.00

4. Wieczorem Liturgia Wielkiej Soboty . Msze święte: G- 16.30, T-18.00, P- 20.00 z procesją rezurekcyjną.
5. Procesje rezurekcyjne z biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami Trzebicz – 06.00 , Gościm - 08.00 .

Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

6. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

7.Kościół sprzątają w Przynotecku : Mucha Karolina, Monika, Roszak Justyna, Spławska Małgorzata, Rzeźnik Teresa, Janicka Dorota

w Gościmiu : Karolak Jadwiga, Karwacka Iwona, Szydełko Halina, Krystosik Aniela , Kamińska Bogumiła, Szydełko Regina, Kubis Ewa   ( przygotowanie Grobu Pańskiego)


PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian Gościm czwartek – 16.00 , Trzebicz Piątek – godz. 16.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbierana jest Jałmużna Wielkopostna. Gorzkie Żale Przynotecko, Gościm przed Mszą Święta , Trzebicz o godz. 15.00

 

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

 

3. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.

4. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Droga Krzyżowa ulicami Trzebicza za tydzień o godz. 17.00 . Serdecznie zapraszam .Pamiętajmy o przystrojeniu przy drożnych krzyży.

 

 

5. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

 

6.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Kras Zofia, Szybka Iwona

w Gościmiu : Leszkiewicz Regina, Rębacz Wiesława, Rybarczyk Kamila, Kubacka Jadwiga

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. Rozpoczynamy w Imię Boże rekolekcje, które prowadzi przeor - ks. Tomasz Szatanik z Krakowa.

 

2.Nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian Gościm czwartek – 16.00 , Trzebicz Piątek – godz. 16.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbierana jest Jałmużna Wielkopostna. Gorzkie Żale Przynotecko, Gościm przed Mszą Święta , Trzebicz o godz. 15.00.

 

 

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

 

4. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Szuszczewicz Wanda , Korbut Dorota

w Gościmiu : Mamot Alina, Mamot Joanna, Gaudyn Bożena , Gaudyn Małgorzata

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        4 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

 

 

2.Nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian Gościm czwartek – 16.00 , Trzebicz Piątek – godz. 16.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbierana jest Jałmużna Wielkopostna. Gorzkie Żale Przynotecko, Gościm przed Mszą Święta , Trzebicz o godz. 15.00.

 

3. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą.

4. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

 5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Wachocka Anna. Romaniuk Wioletta

w Gościmiu : Chodzińska Grażyna, Sylwia Chodzińska, Poprawa Dorota, Ratajczak Katarzyna

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

Nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian Gościm czwartek – 16.00 , Trzebicz Piątek – godz. 16.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbierana jest Jałmużna Wielkopostna. Gorzkie Żale Przynotecko, Gościm przed Mszą Święta , Trzebicz o godz. 15.00.

 

2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. (...) będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

.

4. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Kalinowska Kamila, Huk- Szczesiak Teresa

w Gościmiu : Holota Emilia , Grabowska Teresa, Weinold Anna, Ucińska Renata, Sus Łucja

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 

 

2. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej w 4 Niedzielę Wielkiego Postu  odbędą się w dniach 11-13 marzec, Szkolne 14-16 marzec.

Nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian Gościm czwartek – 16.00 , Trzebicz Piątek – godz. 16.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbierana jest Jałmużna Wielkopostna. Gorzkie Żale Przynotecko, Gościm przed Mszą Święta , Trzebicz o godz. 15.00.

3. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

4. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

 

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Komolibia Arleta , Kalinowska Genowefa

w Gościmiu : Bojarczuk Halina , Bojarczuk Marlena, Sznajder Marta