Dary jesieni - Szkolne Caritas SP Trzebicz

„ Spróbuj pokochać jesień z niesamowitymi urokami , spójrz ile piękna niesie obdarzając cię nowymi dniami”

W Szkole Podstawowej w Trzebiczu zostało założone Szkolne Koło Caritas.

Oficjalną działalność rozpoczęło 20 października podczas Powiatowego Konkursu Wiedzy o św. JP2. Jest ono 43 Kołem , które działa w  Diecezji - Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Dnia 27.10.2017 r. o godz. 16.00  w naszej szkole odbyła  się impreza pt. "Dary Jesieni" podczas, której uczniowie wraz z rodzicami i nauczyciele cieszyli się pięknem darów Stwórcy. Dzieci i rodzice uczestniczyli w grach sportowych i degustowali pyszne soki owocowe i warzywne sałatki wykonane przez uczniów . Rodzice smakowali kawę i ciasto, młodsze dzieci pod okiem opiekuna wykonywały z „darów jesieni” zwierzątka i inne cuda owocowe. Jednocześnie podczas popołudniowego spotkanie Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zebrali pieniądze na leczenie dla chorego na raka mózgu 6- letniego chłopca z Drezdenka.

Po zakończeniu  spotkania radość wolontariuszy była wielka ,kiedy zliczyli zebrane pieniądze. Cala kwota zostanie przekazana dla chorego dziecka .

                Podejmowane inicjatywy w Kole wpływają doskonale na uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka, na krzywdę i cierpienia innych, a także są formą wsparcia rzeczowego dla najbardziej potrzebujących. Wolontariusze swoim zaangażowaniem wzbogacają i wpływają na budowanie dobrego wizerunku Szkoły w społeczności lokalnej.

Teresa Kwiatkowska , koordynator SKC