Odznaczenie Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

7 października w Rokitnie odznaczenie otrzymał mieszkaniec naszej Parafii pan Wiesław Mickiewicz z Przynotecka z rąk J.E.Ks.Bpa Tadeusza Lityńskiego.

Wiesław Mickiewicz, ur. w 1946 r. Mieszka z żoną Janiną w Przynotecku (parafia Trzebicz). Mają dwójkę dzieci. Emerytowany rolnik wiele lat był radnym gminy Stare Kurowo i 30 lat sołtysem wsi Przynotecko. Należy do Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Przyjaciół Paradyża i Rady Ekonomicznej. Jako sołtys wspierał działania, aby podjąć remont kościoła filialnego w Przynotecku. Był codziennie przy pracownikach. Zbierał fundusze od parafian i składał uczciwe sprawozdania w kościele Panu Bogu, Kościołowi i parafii. Jest poważaną, szanowaną osobą i wzorowym mężem oraz ojcem. Posługuje w parafii od blisko 30 lat. Czyni to z potrzeby serca, nie oczekując zapłaty.
Materiał na podstawie artykułu z Aspektów.