Ogłoszenia duszpasterskie na 25 luty 2018 roku

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

Nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian Gościm czwartek – 16.00 , Trzebicz Piątek – godz. 16.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbierana jest Jałmużna Wielkopostna. Gorzkie Żale Przynotecko, Gościm przed Mszą Święta , Trzebicz o godz. 15.00.

 

2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. (...) będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

.

4. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Kalinowska Kamila, Huk- Szczesiak Teresa

w Gościmiu : Holota Emilia , Grabowska Teresa, Weinold Anna, Ucińska Renata, Sus Łucja