Ogłoszenia na 17 grudnia 2017 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2017

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 16.00.

4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt.

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

7. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy Przynotecko 20.00,Gościm 21.00, Trzebicz 22.30 .

8. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

9. Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Krzywicka Agnieszka , Jarosz Iwona , Korczyńska Ewa , Sobolewska Dorota, Pijet Anna , Mickiewicz Krystyna

w Gościmiu : Pęcherzewska Patrycja, Olszak Ewelina , Frąszczak Iwona, Cisek Beata , Falów Lidia, Miącz Grażyna