Ogłoszenia Parafialne 12.11.2017 r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 listopada 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

 

 

3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

 

4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. (…). Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

 

5. Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Bednarek Małgorzata , Sibik Lidia

w Gościmiu :  Forster Celina , Pater Beata , Jordanidis Bronisława