Ogłoszenia Parafialne na 01.07.2018 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

 

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

 

3. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

 

4. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

5. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

 

6. .Kościół sprzątają :

w Przynotecku: Szymańska Iwona , Sikora Beata

w Gościmiu : Horbanowicz Teresa, Weinold Elżbieta, Grobelska Paulina, Zdrowowicz Agnieszka