Ogłoszenia Parafialne na 03.12.2017 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

 

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie  w Trzebiczu o godz. 16.00(pn-śr, pt ) , w Gościmiu czwartek o godz. 16.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

 

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

 

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Odpust w kościele w Gościmiu w niedzielę 10 grudnia godz. 10.15. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

Spowiedź świąteczna 16 grudnia (sobota P- G - 10.00, T- 11.00. )Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

 

 

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

9. Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Rega Irena , Lewandowska Maria

w Gościmiu :  Nowak Stanisława , Seliga Elżbieta ,Hliwa Jolanta