Ogłoszenia Parafialne na 25 marca 2018 roku - Niedziela Palmowa

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

25 marzec 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, W rękach będziemy nieść nie tylko palmowe gałązki, ale i przygotowane transparenty. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa Ulicami Trzebicza.

2. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o G- 17.00 , T – 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 21.00 Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Pange lingua (Sław języku tajemnicę), za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. parafialnym liturgię rozpoczniemy G -16.30 , T- 18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać Gościm 21.00 Trzebicz 21.30

Wielka Sobota -błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocnych od. 09.00 - 13.00

4. Wieczorem Liturgia Wielkiej Soboty . Msze święte: G- 16.30, T-18.00, P- 20.00 z procesją rezurekcyjną.
5. Procesje rezurekcyjne z biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami Trzebicz – 06.00 , Gościm - 08.00 .

Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

6. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

7.Kościół sprzątają w Przynotecku : Mucha Karolina, Monika, Roszak Justyna, Spławska Małgorzata, Rzeźnik Teresa, Janicka Dorota

w Gościmiu : Karolak Jadwiga, Karwacka Iwona, Szydełko Halina, Krystosik Aniela , Kamińska Bogumiła, Szydełko Regina, Kubis Ewa   ( przygotowanie Grobu Pańskiego)