Ogłoszenia Parafialne na 29.04.2018 r. - V Niedziela Wielkanocna

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

 

2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską.

 I komunia święta dzieci z klas 3 Gościm – 3 maja godz. 11.00 , Trzebicz 6 maja – godz.11.00 . Próby przed I komunia

 

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. Wywiesić flagi narodowe.

 

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.  Msze Święte Gościm 11.00 Trzebicz - 8.00 i 9.30.

 

 

6. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

7.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Mądrawska Eugenia, Mądrawska Ilona

w Gościmiu : rodzice I komunijni