609831901

ads       „Stworzyłeś mnie, Boże, dla siebie i

niespokojne jest moje serce, dopóki nie spocznie w Tobie... "

„Dobrze żyć - to wiele, ale Dobrze umrzeć - to wszystko".

Apostolstwo Dobrej Śmierci powstało w naszej parafii w 1997 roku .

Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej

jest odmawiany w pierwszą środę miesiąca i  piąty czwartek miesiąca w kościele parafialnym w Trzebiczu.

Msza święta w intencji zmarłych i żywych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

jest odprawiana w kościele parafialnym w Trzebiczuw piąty czwartek miesiąca.

Spotkania odbywają się także w święta patronalne Stowarzyszenia: 19.03, 31.05, 15.09.29.09,11.10.

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia. Stowarzyszenie propaguje odmawianie Różańca do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Wydaje także informacyjny biuletyn „Nadzieja i Życie”, w którym czytelnicy dzielą się doświadczeniem uzyskanych łask dla swoich bliskich, a także przemiany ich serca, zwłaszcza w ostatnich godzinach życia. Liczne świadectwa i listy potwierdzają, jak wielu odchodziło z tego świata pojednanych z Bogiem, pełnych pogodnej nadziei.

Członkowie poprzez swoje modlitwy i ofiary pragną wyjednać:

·       Dla wiernych katolików- wytrwanie w łasce uświęcającej

·       Dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia

·       Dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć.

adobrasmierc

Link do strony  :

2021 © Nogo All Rights Reserved.