Ogłoszenia Przyszłe

 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

 

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  

 

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

 

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

 

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. Kościół sprzątają:

Przynotecko- Przeworska Danuta, Mądrawska Dorota

Gościm – Buśko Zenobia , Zemsta Agnieszka , Jędrzejczak Małgorzata.

 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

 

2. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

 

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy .

 

4. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

 

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się Środą Popielcowa 6 marca . Spowiedź Wielkopostna 9 marca .

 

6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. Kościół sprzątają:

Przynotecko- Glińska Iwona , Pechcińska Janina , Kałuziak Danuta

Gościm – Ciszyk Anna , Kudłaszyk Beata , Dębska Dorota

 

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

 

2. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych po Mszy Świętej o godz. 08.00

 

3. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła.

 

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.  

6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. Kościół sprzątają:

Przynotecko- Kałuziak Malwina , Grabowska Małgorzata , Płonka Wioletta

Gościm – Chołuj Danuta , Dźwigalska Agnieszka, Sklarska Elżbieta , Holota Edyta, Timoszyk Emilia .

 

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne Msze Święte w Środę Popielcową o godz. T-           18,00 , G – 17 .00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

 

3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w czwartek   G- 16,30 , piątek T- 17.30 . Gorzkie żale G, P przed Mszą świętą, Trzebicz po sumie.

 

4. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

7. Kościół sprzątają:

Przynotecko- Zabłocka Mariola, Marzena , Zielke Edyta , Antonowicz Renata

Gościm – Klimowska Zdzisława , Majkowska Jolanta , Śpiołek Michalina

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem. Dziękujemy Bogu za czas przeżytych rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej.

 

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w czwartki Gościm – 16.00 , Trzebicz piątki o godz. 16.30 . Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Gościm , Przynotecko przed Mszą św, Trzebicz po sumie.

 

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

 

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka.

 

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

 

6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

7. Kościół sprzątają:

Przynotecko- Rega Honorata , Szymańska Iwona , Sikora Beata

Gościm –   Mania Małgorzata , Kamińska Krystyna , De Jong Urszula .