Ogłoszenia Przyszłe

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 października 2018

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.00

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w : T- 08.00, 12.00 , G- 09.30

5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. T – 9.30 , 17.00 , G-16.00 .

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

9.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Tomczyk Joanna, Gieda Halina

w Gościmiu : Weinold Barbara , Słomińska Edyta, Świtoń Dagmara, Siuda Małgorzata ( przygotowanie na cmentarzu)

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 listopada 2018

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Piskuła Agnieszka, Szlendak Beata

w Gościmiu : Rybarczyk Maria , Szydełko Krystyna, Musiałowska Aldona

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

4. Codziennie w listopadzie o godz. 17.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Sankowska Barbara, Sankowska Stanisława, Socha Rozalia

w Gościmiu : Drążek Dorota, Jabłońska Małgorzata, Jabłońska Emilia

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 listopada 2018

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Najlepsze życzenia składamy naszym Paniom Organistkom , Scholi i Chórowi.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

4. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.00

5. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

6.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Komolibio Małgorzarzata, Komolibio Agnieszka

w Gościmiu : Migas Ewelina, Roślicka Justyna , Golla Natalia , Rzepecka Anna

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.

3. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

4. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Komolibio Arlet, Kalinowska Genowefa , Kalinowska Kalina