Ogłoszenia Przyszłe

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

5.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Szatanik Małgorzata, Majewicz Izabela

w Gościmiu : Trus Barbara , Jurga Małgorzata, Roszczyk Bożena, Roszczyk Magdalena

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

3. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

4. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży.

Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego 3 września o godz. 08.00.

5. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

4.Kościół sprzątają :

w Przynotecku : Piczak Elżbieta , Dorywała Anna

w Gościmiu : Jordanidis Bronisława , Radłowska Małgorzata, Świtoń Beata , Białas Patrycja