Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024r

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26 maja 2024
1.Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego –Jednego Boga w Trójcy Osób.
Za tydzień Rocznica I komunii świętej dzieci klas 4 oraz Odpust Parafialny– 2 czerwiec o godz. 11.30
2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki .
3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o g.8.00,09.00. 11.00 Procesje eucharystyczne g. 09.00 oraz 11.00.Po Eucharystii o wyruszymy w procesjido czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypaniakwiatków.
4. Do końca maja trwa w naszym kościele i przy figurze wspólna modlitwa maryjna.. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka.
5. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tymtygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę
7.Kościół sprzątają w Przynotecku