609831901

Najbliższe Wydarzenia

Intencje Papieskie

Intencje papieskie

Gdy słyszy się podczas nabożeństwa słowa “pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego”, wielu osobom wydaje się, że jest to taka zwykła modlitwa za Papieża, np. o błogosławieństwo czy o zdrowie dla niego, ot, taka modlitwa jak za każdą inną osobę, gdy nas poprosi. Prawda jest jednak troszkę inna, mianowicie jest to modlitwa w intencjach, które on wyznacza na dany miesiąc i w których on sam się modli, a nie za niego samego.

Grudzień

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy.

Styczeń 20221

Papieska intencja ewangelizacyjna na styczeń 2021: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.iół.

Luty 2021

Luty Intencja powszechna — Przemoc w stosunku do kobiet Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Msze święte w niedzielę

w Parafii Trzebicz

TRZEBICZ - godz. 08.00,11.30, GOŚCIM - godz.10.15. PRZYNOTECKO - godz. 09.00.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla młodzieży i dorosłych w kościele parafialnym W każdą niedzielę Wielkiego Postu  gorzkie żale Gościm , Przynotecko przed Mszą św. , w Trzebiczu po sumie. Jałmużna Wielkopostna.

3. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

5. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę..

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo,

Nasza parafia utrzymuję się dzięki Państwa ofiarności.
To dzięki Wam drodzy parafianie udało się zrealizować szereg projektów i inwestycji.
Z uwagi na panującą sytuację wielu z nas znalazło się
w trudnej sytuacji ekonomicznej, nasza parafia również.
Wszystkich, którym sytuacja ekonomiczna pozwala uprzejmie prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez dowolną wpłatę na poniższy numer konta.
Za każdy gest wsparcia naszej parafii z całego serca dziękujemy.

Nr. konta bankowego : 71 1020 1967 0000 8502 0085 5353

2021 © Nogo All Rights Reserved.