Ogłoszenia Parafialne 26.02.2023 r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU     26 lutego 2023

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

2. W każdy piątek w naszym kościele o godz. 16.30  będziemy szli za Chrystusem Jego krzyżową drogą, a w niedziele Przynotecko , Gościm przed Mszą , Trzebicz po sumie będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas Gorzkich żali.  Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych 19- 21 marca , szkolne 22-24 marca.

3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę.

8.Kościół sprzątają w Przynotecku:Pietrzak Jolanta , Pietrzak Magdalenaa