Ogłoszenie Parafialne 05.05.2024r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2024

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia .

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4.Od wtorku do czwartku Nabożeństwo Majowe przy kapliczce MB w Trzebiczu. Nabożeństwo Fatimskie 10 maja od godz, 19.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę

8.Kościół sprzątają w Przynotecku

Ogłoszenia Parafialne 3.05.2024 r.

NAJŚW. MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI

3 maja 2024

Uroczystość

1.  Dziś obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Podczas Eucharystii modlimy się w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dziś I Komunia święta w kościele w Trzebiczu o godz. 11.00 natomiast 4 maja w Gościmiu o godz. 11.00.

4. „Od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie…” – usłyszeliśmy w Ewangelii. Zatem weźmy i my Maryję do siebie i uczmy się od Niej szukania i pełnienia woli Boga w naszej codzienności, a On niech nas umacnia swoim błogosławieństwem.

Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY    28 kwietnia 2024

1Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. I Komunia święta Trzebicz 3.05.2024 g. 11.00 , Gościm 4.05.2024 g. 11.00. 1 maja o godz17.00 próba generalna i spowiedź w Trzebiczu , 2 maja o godz. 17.00 – próba generalna i spowiedź w Gościmiu

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży – bo przecież coraz cieplejsze dni (a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy) zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

3. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją.

W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze święta Trzebicz – g. 08.00 , 11.00 Gościm 10.00.. Podczas Eucharystii będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziękuję za ofiary składane na tacę

6.Kościół sprzątają w Przynotecku